30 نکته مهم برای افزایش طول عمر باتری گوشی (improve battery life)

باتری

باتری و حجم آن از جمله موارد مهم در انتخاب یک گوشی اندرویدی به شمار میرود.

احتمالا یکی از سوالاتی که در بین کاربران گوشی های هوشمند پرسیده می شود این است که “چگونه عمر باتری را در اندروید بهبود ببخشیم؟

در حال حاضر، در حالی که اکثر گوشی‌های هوشمند در تلاش هستند تا با یک بار شارژ روز را پشت سر بگذارند، دستگاهی که وعده دوام باتری را حتی تا دو روز می‌دهد،جالب به نظر می‌رسد.

متأسفانه، پیشرفت‌ها در فناوری باتری نتوانسته است با پیشرفت‌های دیگر جنبه‌های تلفنهای همراه همگام شود. عمر باتری ضعیف احتمالا یکی از بزرگترین دغدغه های مصرف کنندگان نسبت به گوشی های هوشمند است. این همه گیگابایت فضای ذخیره سازی و حافظه و آن مگاپیکسل های دوربین فایده چندانی ندارند اگر توان زیادی در باتری برای به حرکت درآوردن سخت افزار باقی نمانده باشد، درست است؟

عوامل متعددی در سلامت باتری ضعیف در دستگاه های اندرویدی نقش دارند، مانند نمایشگرهای بزرگ، پردازنده های قدرتمند و بازی های موبایلی که دوست دارید انجام دهید. همانطور که گفته شد، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای افزایش عمر باتری اندروید خود انجام دهید. گوگل خود چند بهترین روش را توصیه می کند، که اگرچه بسیار مفید هستند، اما آنطور که باید جامع نیستند.

 

نحوه بهبود عمر باتری در اندروید

فهرست مطالب

 

تنظیم دستی روشنایی صفحه نمایش

اندروید دارای گزینه ای برای روشنایی خودکار یا روشنایی تطبیقی ​​است که روشنایی صفحه را به طور خودکار بر اساس محیط اطراف و فعالیت ها تنظیم می کند. به عنوان مثال، وقتی زیر نور خورشید هستید، روشنایی به طور خودکار به سطحی افزایش می یابد که عناصر مختلف روی صفحه نمایش شما به وضوح قابل مشاهده باشند. به طور مشابه، وقتی هوا تاریک است، روشنایی کاهش می یابد.

اگرچه این یک ویژگی مفید است، اما عمر باتری دستگاه اندرویدی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. این به دو دلیل است:

سنسور نور محیط به بررسی میزان نور محیط اطراف ادامه می دهد.
اگر روشنایی بی جهت افزایش یابد، شارژ باتری بیشتری مصرف می کند. به یاد داشته باشید، نمایشگر روی دستگاه تلفن همراه بیشتر انرژی باتری را مصرف می کند.

برای خاموش کردن روشنایی تطبیقی، مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. به تنظیمات بروید .
 2. روی Display ضربه بزنید .
 3. سپس روی Adaptive brightness ضربه بزنید .
 4. خاموشش کن.

برای فشار بیشتر، از تنظیم روشنایی در سطوح بسیار بالا خودداری کنید. استفاده از گوشی هوشمند خود را در سطوح روشنایی کم تا متوسط ​​به عادت تبدیل کنید.

تنظیم زمان نمایش

همانطور که قبلا ذکر شد، نمایشگر گوشی هوشمند اندرویدی شما بیشترین تاثیر را در مصرف باتری دارد. این به طور خودکار به این معنی است که هر چه صفحه نمایش بیشتر روشن باشد، انرژی بیشتری مصرف می کند. بنابراین هر بار که به سرعت به پیامی پاسخ می دهید و گوشی خود را بدون خاموش کردن صفحه نمایش می گذارید، نمایشگر برای مدتی روشن روشن می ماند و انرژی زیادی مصرف می کند.
بنابراین واضح است که کاهش زمان نمایشگر تأثیر مثبتی بر عملکرد باتری خواهد داشت.

 1. به تنظیمات بروید .
 2. روی Display ضربه بزنید .
 3. بعد، روی Screen timeout ضربه بزنید .
 4. 15 ثانیه (یا 30 ثانیه، بالاتر از آن نروید) را انتخاب کنید.

از حالت تاریک در نمایشگرهای AMOLED استفاده کنید

این فقط برای دستگاه هایی اعمال می شود که دارای صفحه نمایش AMOLED هستند. تفاوت آن با LCD از این جهت است که در یک صفحه نمایش AMOLED، پیکسل ها به صورت جداگانه روشن می شوند در حالی که در LCD همه پیکسل های روی صفحه نمایش همیشه با نور پس زمینه روشن می شوند. این بدان معناست که در صفحه نمایش AMOLED، پیکسل ها در جایی که قرار است صفحه نمایش تیره یا سیاه باشد خاموش می شوند و در مصرف باتری صرفه جویی زیادی می کنند.

برای استفاده از این فناوری، حالت تاریک را در دستگاه خود فعال کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید .
 2. روی Display ضربه بزنید .
 3. تم تاریک را روشن کنید .

علاوه بر این، می‌توانید حالت تاریک را در برنامه‌های جداگانه انتخاب کنید و تصویر زمینه تیره تا سیاه را برای بهبود بیشتر عمر باتری در تلفن هوشمند اندرویدی خود انتخاب کنید.

با این حال، در یک صفحه نمایش LCD، استفاده از حالت نور و یک والپیپر مبتنی بر رنگ سفید منطقی تر است. با انجام این کار، نمایشگر از کار اضافی ایجاد پیکسل ها خلاص می شود.

از تصاویر پس زمینه زنده خودداری کنید

من می دانم که والپیپرهای زنده جالب هستند. با این حال، آن‌ها نه تنها شارژ باتری را می‌مکند، بلکه در صورتی که باتری کم‌توان باشد، دستگاه را فلج می‌کنند. از آنها دوری کنید و به سراغ تصاویر پس زمینه ثابت بروید.

اگر می خواهید، یک قدم جلوتر بروید و خود را به واپیپرهایی با رنگ های کمتر محدود کنید. رنگ های کمتر به معنای استرس کمتری بر روی صفحه نمایش برای نمایش آنها است و عملکرد باتری را تا حدی بهبود می بخشد.

اگر دستگاه شما دارای صفحه نمایش AMOLED یا OLED است، به سراغ والپیپر تیره بروید.

ویجت ها را غیرفعال کنید

ویجت های برنامه ابزارهای کوچک مفیدی برای کسانی هستند که آنها را دوست دارند (من دوست ندارم). آنها به شما این امکان را می دهند که بدون باز کردن هیچ برنامه ای، مستقیماً از صفحه اصلی کارهای سریع انجام دهید. با این حال، آنها درخواست داده های مکرر برای به روز رسانی محتوای خود را هر بار که روی صفحه نمایش قابل مشاهده هستند، می کنند. غیرفعال کردن آنها می تواند به جلوگیری از تخلیه انرژی ناچیز ناشی از آنها کمک کند.

بلوتوث، موقعیت مکانی و NFC را خاموش کنید

ویژگی هایی مانند بلوتوث و NFC انرژی باتری را در هنگام استفاده مصرف می کنند. اما، آیا می‌دانید که آنها سرویس‌ها را در پس‌زمینه اجرا می‌کنند، حتی زمانی که از آنها استفاده نمی‌شود، بلکه فقط روشن هستند؟

غیرفعال کردن این ویژگی ها در صورت عدم استفاده می تواند عمر باتری اندروید را تا حدی بهبود بخشد.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از نوار وضعیت به پایین بکشید.
 2. بلوتوث ، موقعیت مکانی و NFC را غیرفعال کنید.

به جای داده تلفن همراه از Wi-Fi استفاده کنید

داده های تلفن همراه می تواند به باتری دستگاه شما فشار وارد کند. همیشه به جای روشن کردن داده تلفن همراه در خانه، اتصال به شبکه Wi-Fi را ترجیح دهید. در خارج از خانه، هر زمان که به شبکه اینترنت نیاز ندارید خاموش کنید یا در صورت وجود به وای فای عمومی متصل شوید، تمرین کنید. این مطمئناً به شما کمک می کند تا عمر باتری دستگاه اندرویدی خود را بهبود ببخشید.

در صورت عدم نیاز، وای فای را خاموش کنید

اگرچه Wi-Fi باتری کمتری نسبت به داده های تلفن همراه مصرف می کند، اما هنوز صفر نیست. اگر نیازی به اتصال به اینترنت ندارید، مانند زمانی که در خواب هستید، آن را خاموش کنید تا کمی شارژ اضافی را ذخیره کنید. شما متوجه کاهش سطح باتری در طول شب خواهید شد.

وای فای خودکار را خاموش کنید

اندروید دارای یک ویژگی داخلی به نام «روشن کردن وای فای خودکار» است. شبکه های وای فای باکیفیت نزدیک شما را اسکن می کند و وای فای را روشن می کند حتی اگر قبلاً غیرفعال شده باشد.
برای این کار اندروید سرویسی را در پس زمینه اجرا می کند که باتری زیادی مصرف می کند. خاموش کردن این ویژگی باعث افزایش عملکرد باتری شما می شود.

این را می توان با انجام مراحل زیر انجام داد:

 1. به تنظیمات بروید .
 2. روی گزینه Network & Internet ضربه بزنید .
 3. در صفحه بعدی، روی Wi-Fi ضربه بزنید .
 4. در اینجا لیستی از شبکه های Wi-Fi ذخیره شده را مشاهده خواهید کرد. روی Wi-Fi Preferences در زیر ضربه بزنید.
 5. سپس کلید Turn on Wi-Fi Automatically را غیرفعال کنید .

همگام‌سازی خودکار حساب‌ها را خاموش کنید

اگر چندین حساب Google روی دستگاه خود راه اندازی کرده اید، بهتر است همگام سازی خودکار را برای کسانی که به آن نیاز ندارند غیرفعال کنید. این به این دلیل است که ویژگی همگام‌سازی خودکار سرویس‌ها را همیشه در پس‌زمینه اجرا می‌کند و بخشی از شارژ باتری را خالی میکند.

برای خاموش کردن همگام سازی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید .
 2. روی Accounts ضربه بزنید .
 3. حسابی را انتخاب کنید که برای آن به همگام سازی خودکار نیاز ندارید.
 4. در صفحه بعدی، روی Account sync ضربه بزنید .
 5. کلید را برای همه برنامه‌هایی که می‌خواهید همگام‌سازی را غیرفعال کنید، مانند تقویم، مخاطبین و غیره خاموش کنید.

اگر می خواهید عمر باتری دستگاه اندرویدی خود را بهبود ببخشید، این نکته به شما کمک زیادی می کند. توجه داشته باشید که همیشه در صورت نیاز می توانید حساب های خود را به صورت دستی همگام سازی کنید.

لرزش ها را خاموش کنید

لرزش هنگام دریافت تماس یا اعلان، یا حتی بازخورد لمسی که هنگام لمس صفحه گوشی هوشمند خود در نقاط خاصی دریافت می کنید، برای بهبود تجربه کاربر وجود دارد.

یک موتور کوچک در داخل گوشی هوشمند شما به نام موتور ارتعاشی Eccentric Rotating Mass (ERM) با جرم خارج از مرکز وجود دارد. چرخش این موتور نامتعادل باعث ایجاد ارتعاش می شود. اما درست مانند هر موتور، ERM مقدار قابل توجهی انرژی مصرف می کند (بخوانید انرژی باتری). توصیه می کنم برای صرفه جویی در مصرف باتری، انواع لرزش های دستگاه خود را غیرفعال کنید.

برای غیرفعال کردن لرزش برای تماس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید .
 2. روی Sound ضربه بزنید .
 3. سپس روی Vibration for calls ضربه بزنید .
 4. هرگز لرزش نشوید را انتخاب کنید .

برای غیرفعال کردن بازخورد لمسی در فشار دادن صفحه کلید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید .
 2. روی زبان‌ها و ورودی ضربه بزنید .
 3. در مرحله بعد، روی صفحه کلید روی صفحه ضربه بزنید .
 4. Gboard (یا برنامه صفحه کلید نصب شده) را انتخاب کنید .
 5. روی Preferences ضربه بزنید .
 6. گزینه بازخورد Haptic هنگام فشار دادن کلید را غیرفعال کنید .

این تنظیمات ممکن است برای دستگاه شما کمی متفاوت باشد.

تشخیص Hey Google را خاموش کنید

آیا می دانید دستیار گوگل گوشی شما حتی زمانی که گوشی شما در حالت خواب است به شما گوش می دهد؟ این به این دلیل است که تشخیص Hey Google (که قبلاً به نام Ok Google شناخته می شد) در برنامه دستیار Google شما به طور پیش فرض روشن است. اگرچه اگر کاربر مشتاق ویژگی‌های هندزفری Google Assistant هستید، این خوب است، اما عمر باتری آن بسیار کم است.

این برنامه خدماتی را در پس‌زمینه اجرا می‌کند که به تک تک صدایی که به میکروفون تلفن شما برخورد می‌کند گوش می‌دهد و آن را رمزگشایی می‌کند تا تأیید کند که آیا این یک فرمان است یا خیر. این یک فرآیند پیچیده و مقصر اصلی کاهش عمر باتری گوشی شما است.

به همین دلیل است که همیشه توصیه می کنم با دنبال کردن مراحل زیر آن را خاموش کنید.

 1. برنامه Google را باز کنید .
 2. روی More (گوشه سمت راست پایین) ضربه بزنید.
 3. روی تنظیمات ضربه بزنید .
 4. در مرحله بعد، روی Google Assistant ضربه بزنید .
 5. روی Voice Match ضربه بزنید .
 6. Hey Google را خاموش کنید .

حالت ذخیره انرژی را فعال کنید

اکثر دستگاه‌های اندرویدی این روزها دارای حالت داخلی بهینه‌سازی باتری یا صرفه‌جویی در مصرف انرژی هستند که وقتی درصد باتری به زیر آستانه از پیش تعریف‌شده می‌رسد، به‌طور خودکار روشن می‌شود. با محدود کردن یا غیرفعال کردن کامل داده های پس زمینه و استفاده از برنامه کار می کند.

برخی از تولیدکنندگان مانند شیائومی سطح دیگری از گزینه صرفه جویی در باتری را نیز ارائه می دهند که به طور کامل رابط کاربری را اصلاح می کند و اکثر عملکردهای دستگاه را محدود می کند. با این حال، من آن گزینه را فقط در سناریوهای بسیار افراطی بیش از حد و مفید می دانم.

با بازگشت به گزینه معمولی Battery Saver، می‌توانید زمانی که گوشی هوشمندتان برای مدتی از آن استفاده نمی‌کنید، آن را روشن کنید.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید .
 2. روی باتری ضربه بزنید .
 3. سپس روی Battery Saver ضربه بزنید .
 4. برای روشن کردن این ویژگی، روی Turn on now ضربه بزنید .

اگرچه من توصیه نمی‌کنم هر از چند گاهی حالت Power Saver را روشن کنید، اما اگر در فضای باز هستید و می‌خواهید مقداری در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید، این ویژگی می‌تواند بسیار مفید باشد.

انیمیشن ها را خاموش کنید

این یکی برای کاربران پیشرفته است. این فرآیند ساده است، اگرچه کاربران معمولی ممکن است نخواهند به این عمق بروند. انیمیشن های روان روی گوشی هوشمند شما نیاز به کار قابل توجهی توسط پردازنده دارد که می تواند به شدت به سطح باتری ضربه بزند.

محدود کردن انیمیشن ها در تلفن هوشمند شما می تواند به افزایش عمر باتری دستگاه های اندرویدی کمک کند.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا Developer options را در دستگاه خود فعال کنید.
 2. در مرحله بعد، به Developer options بروید .
 3. به پایین بروید و مقیاس انیمیشن ویندوز، مقیاس انیمیشن انتقال و مقیاس مدت زمان انیمیشن را جستجو کنید.
 4. به طور پیش فرض، مقادیر آنها 1.0x تنظیم می شود. همه آنها را به 0.5x تغییر دهید. برای نتایج حتی بهتر، می توانید آنها را 0.0x کنید، اگرچه ممکن است کمی زیاد باشد.

برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را محدود کنید

اکثر برنامه هایی که روزانه از آنها استفاده می کنیم، خدمات را در پس زمینه برای کارهای خاص اجرا می کنند. به عنوان مثال، برنامه WhatsApp باید خدماتی را برای بررسی پیام های دریافتی و رسانه ها و نمایش اعلان ها اجرا کند. این سرویس ها در مجموع مقدار قابل توجهی از باتری را مصرف می کنند.

می‌توانید با محدود کردن برنامه‌هایی که اغلب استفاده نمی‌کنید، در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید .
 2. روی Apps and Notifications ضربه بزنید .
 3. لیست برنامه ها را با ضربه زدن روی مشاهده همه برنامه های XX گسترش دهید .
 4. روی برنامه ای که می خواهید محدود کنید ضربه بزنید.
 5. روی Advanced و سپس Battery ضربه بزنید .
 6. روی محدودیت پس‌زمینه ضربه بزنید .
 7. Restrict را انتخاب کنید .

اندروید خود را روت کنید

با روت کردن دستگاه اندرویدی خود ، درها را به روی بسیاری از ترفندهای آزمایش شده برای بهبود چشمگیر عمر باتری در اندروید باز می کنید. بیایید به برخی از آنها نگاه کنیم.

 1. با حذف نصب همه برنامه‌های سیستمی ناخواسته که باتری را تخلیه می‌کنند، دستگاه خود را منفجر کنید.
 2. CPU را آندرکلاک کنید تا فشار کمتری به باتری وارد شود.
 3. تنظیمات نمایشگر را که معمولاً در دستگاه‌های روت نشده در دسترس ندارند تغییر دهید.

یک کرنل سفارشی نصب کنید

اگر کاربر حرفه ای هستید، می توانید برای بهبود عمر باتری دستگاه اندرویدی خود، یک کرنل سفارشی نصب کنید.

هسته طبق تعریف کرنل یک سیستم عامل است که تعامل بین قطعات سخت افزاری و نرم افزاری یک دستگاه را تسهیل می کند. یک کرنل ضعیف بهینه می تواند به طور بالقوه مصرف باتری گوشی هوشمند شما را مختل کند.

خوشبختانه، کرنل های سفارشی در دسترس هستند که برای باتری‌پسند بودن طراحی شده‌اند. انجمن های توسعه دهندگان XDA مکان خوبی برای جستجوی برخی از آنها برای دستگاه شما هستند.

کاستوم رام نصب کنید

درست مانند کرنل ها، می توانید یک کاستوم رام روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید تا عمر باتری را افزایش دهید. اگرچه همه کاستوم رام‌ها تاثیرات فوق‌العاده‌ای بر عملکرد باتری ندارند، اما چیزی که شما نیاز دارید یک کاستوم رام سبک است که برنامه‌ها و سرویس‌های غیر ضروری را به‌طور پیش‌فرض حذف کنید. یکی از این نمونه ها ArrowOS است. برای اطلاعات بیشتر، لیست ما از بهترین کاستوم رام ها را بررسی کنید.

از اپلیکیشن Greenify استفاده کنید

اگر دستگاه اندرویدی روت شده دارید، می توانید برنامه Greenify را برای بهینه سازی بیشتر عملکرد باتری نصب کنید. با استفاده از این برنامه، می توانید برنامه های انتخاب شده را در دستگاه خود به حالت خواب زمستانی درآورید. انجام این کار برنامه‌ها را از اجرای در پس‌زمینه محدود می‌کند و در نتیجه عمر باتری را بیشتر می‌کند.

 1. برنامه را نصب کنید.
 2. به آن دسترسی superuser بدهید.
 3. اجازه اجرای مجوز سرویس Greenify را بدهید.

Greenify به‌طور خودکار برنامه‌های دارای عملکرد نادرست را اصطلاحا خواب زمستانی می‌کند و اجرای آن‌ها را در پس‌زمینه محدود می‌کند. همچنین می‌توانید برنامه‌های بیشتری را انتخاب کنید تا به صورت دستی در حالت Hibernate قرار گیرند.

Greenify برای دستگاه‌های روت نشده نیز کار می‌کند، اگرچه روی آن‌ها چندان مؤثر نیست.

توجه داشته باشید که برنامه های خواب زمستانی با استفاده از Greenify عملکرد عادی آنها را محدود می کند و هیچ اعلانی از آنها دریافت نمی کنید.

به طور مشابه، می توانید از برنامه ای به نام Servicely استفاده کنید. همان کار را انجام می دهد، البته متفاوت. به جای خواب زمستانی، برنامه ها را از اجرا در پس زمینه محدود می کند و در نتیجه به عملکرد باتری کمک می کند.

برنامه های نادرست را نظارت کنید

اکثر کاربران اندروید احتمالاً این را نمی دانند، اما بیشتر برنامه ها حتی پس از بسته شدن آنها در پس زمینه کار می کنند. بنابراین، نظارت بر برنامه‌های پس‌زمینه که بیشتر انرژی باتری ارزشمند شما را تخلیه می‌کنند بسیار مهم است.

برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید.
 2. روی Battery ضربه بزنید.
 3. سپس روی منو (سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه) ضربه بزنید.
 4. استفاده از باتری را انتخاب کنید.

فهرستی از برترین برنامه‌هایی را خواهید دید که بیشتر باتری را مصرف می‌کنند. فقط هر کدام را که فکر می کنید به آن نیاز ندارید حذف نصب کنید. بررسی برنامه‌هایی که بیش از حد انتظار باتری مصرف می‌کنند، می‌تواند در دراز مدت عمر باتری را کاهش دهد.

برنامه های غیر ضروری را حذف کنید

بسیاری از ما این عادت را داریم که برنامه های تصادفی را برای آزمایش ویژگی های جدید نصب کنیم اما به زودی علاقه خود را به آنها از دست می دهیم. اما آیا همیشه مطمئن می شویم که پس از آن برنامه را از دستگاه های خود حذف می کنیم؟ نه واقعا. نتیجه یکسری برنامه‌هایی است که روی دستگاه‌های ما قرار می‌گیرند و فضای ذخیره‌سازی را بی‌رویه می‌خورند.

اما مهمتر از آن، بسیاری از این برنامه ها خدمات پس زمینه ای دارند که اغلب بدون اطلاع ما اجرا می شوند. بنابراین، اگر تصمیم دارید چنین برنامه هایی برای شما مناسب نیستند، باید از شر آنها خلاص شوید.

به برنامه های Lite بروید

بسیاری از شرکت‌ها در حال انتشار یک جایگزین کوتاه‌شده برای برنامه‌های شاخص خود هستند که معمولاً برنامه‌های Lite نامیده می‌شود . هدف آنها ارائه عملکرد بهتر در دستگاه های کم توان و شبکه های کندتر است. این برنامه‌ها فضای ذخیره‌سازی کمی را اشغال می‌کنند، خدمات پس‌زمینه کمتری را اجرا می‌کنند و داده‌های بسیار کمتری مصرف می‌کنند. تغییر از برنامه های استاندارد به برادران کوچک آنها می تواند به افزایش پشتیبان گیری باتری دستگاه Android شما کمک کند و در عین حال عملکرد آن را افزایش دهد.

برنامه ها را به روز نگه دارید

هر زمان که به‌روزرسانی برنامه جدیدی را در دستگاه خود دریافت کردید، آن را نادیده نگیرید. اکثر به‌روزرسانی‌های برنامه با رفع اشکال و سایر پیشرفت‌ها و بهینه‌سازی‌ها ارائه می‌شوند، که برخی از آنها ممکن است مستقیماً با هدف بهبود بهینه‌سازی قدرت برنامه باشد. و حتی اگر هیچ پیشرفتی را متوجه نشدید، همیشه می توانید مطمئن باشید که به روز رسانی یا چیزی را ثابت/بهبود داده یا ویژگی جدیدی به شما داده است.

برنامه های بدون آگهی را نصب کنید

اگر قبلاً این را نمی دانستید، تمام تبلیغاتی که روی برنامه های تلفن خود می بینید، انرژی زیادی از باتری را هدر می دهند. در حالی که می‌دانم تبلیغات برای حمایت از توسعه‌دهندگان مهم هستند، اما فقط از نقطه نظر عملکرد، مانعی هستند. به مسائل مربوط به حریم خصوصی و تجربه کاربری بد اشاره نکنیم.

اگر دو برنامه دارید که یک کار را انجام می دهند، یکی با تبلیغات و دیگری بدون تبلیغات، به سراغ دومی بروید. این تاثیر مثبت جزئی (اگرچه نه چندان محسوس) در بهبود عملکرد باتری گوشی هوشمند شما خواهد داشت.

محدود کردن اعلان ها

اعلان ها بسیار مهم هستند اگر می خواهید از تمام اتفاقات اطراف خود به روز بمانید. اما هزینه دارد. همه این اعلان‌های رسانه‌های اجتماعی، اخبار و پیشنهادهای ویژه به خدمات پس‌زمینه‌ای نیاز دارند که آنها را تحت فشار قرار دهند. همانطور که قبلا توضیح داده شد، این سرویس های پس زمینه انرژی زیادی مصرف می کنند. برای اینکه آن را در محدوده خاصی نگه دارید، اعلان‌هایی را که می‌توانید بدون آن زندگی کنید را غیرفعال کنید.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید .
 2. روی Apps and Notifications ضربه بزنید .
 3. برنامه‌ای را که نمی‌خواهید از آن اعلان دریافت کنید، انتخاب کنید.
 4. در صفحه اطلاعات برنامه ، روی Notifications ضربه بزنید .
 5. غیرفعال کردن کلید همه اعلان‌های <نام برنامه> .

از برنامه های بهینه ساز باتری خودداری کنید

همه آن برنامه‌هایی  که ادعا می‌کنند برنامه‌های پس‌زمینه گوشی هوشمند شما را غیر فعال میکنند، آشغال هستند. به من اعتماد کنید وقتی این را می‌گویم، آنها بیشتر از اینکه خوب باشند به دستگاه شما آسیب می‌زنند. برنامه هایی که آنها را غیر فعال میکنند، به زودی به حالت عادی باز می گردند. و هنگامی که آنها این کار را انجام می دهند، در نهایت انرژی بیشتری نسبت به آنچه در غیر این صورت انجام می دادند تخلیه می کند. به طور کلی، این برنامه ها عملا هیچ کاری برای بهبود عمر باتری دستگاه های اندرویدی انجام نمی دهند.

اندروید از نظر طراحی در مدیریت حافظه عملکرد خوبی دارد، بنابراین اجازه ندهید برخی از کدهای رقت بار شخص ثالث، که اغلب چیزی جز ابزارهای تبلیغاتی مزاحم نیستند، در دستگاه شما ولگردی کنند.

از بازی های گرافیکی سنگین خودداری کنید

بازی های رده بالا باتری زیادی مصرف می کنند. این عمدتا به سه دلیل برمی گردد. یکی، رندر کردن گرافیک نیاز به کار زیادی دارد که باید توسط پردازنده انجام شود که به معنای مصرف باتری بالاتر است. دوم، بیشتر بازی‌ها باید با روشنایی تقریباً کامل اجرا شوند تا جلوه‌های بصری بهتر شود. در نهایت، بازی های جدی نیاز به هدفون های سطح بالایی دارند که انرژی را از باتری گوشی می گیرند.

اگر قبلاً با مشکلات عملکرد باتری دستگاه خود مواجه هستید، توصیه می کنم از انجام چنین بازی هایی خودداری کنید.

شارژ کامل را تمرین کنید

توصیه کارشناسان این است که همیشه اجازه دهید باتری گوشی هوشمند یکباره به طور کامل شارژ شود. باتری ها برای حداکثر تعداد تقریبی چرخه های شارژ طراحی شده اند که گفته می شود هر کدام باعث سایش جزئی می شود. اگرچه در استفاده عمومی قابل توجه نیست، اما شارژ ناگهانی باتری گوشی هوشمند می تواند در دراز مدت به آن آسیب برساند. بنابراین، با شارژ کامل دستگاه در یک بار، به عنوان مثال از 10٪ تا 100٪، می توانید این خطر را به حداقل برسانید.

از شارژرهای غیر استاندارد اجتناب کنید

همیشه دستگاه خود را با شارژر رسمی همراه آن شارژ کنید. شارژهای شخص ثالث ممکن است با مشخصات برق موجود در تلفن هوشمند شما مطابقت نداشته باشد و باعث بروز مشکلاتی مانند شارژ کند یا داغ شدن بیش از حد شود.

از دمای بالا اجتناب کنید

باتری ها، و برای این موضوع، بیشتر قطعات الکترونیکی و الکتریکی در دماهای بالاتر از آستانه طراحی شده آسیب می بینند. سعی کنید گوشی هوشمند خود را در معرض دمای بالاتر قرار ندهید تا نه تنها در باتری بلکه خود دستگاه نیز صرفه جویی کنید.


بنابراین اینها بهترین راه برای بهبود عمر باتری در اندروید بودند. برای اکثر کاربران، بهینه سازی تنظیمات نمایشگر، غیرفعال کردن ویژگی های غیر ضروری و محدود کردن برنامه ها و سرویس ها از مصرف بیش از حد حافظه و داده ها کمک زیادی می کند. برای کاربران حرفه ای، دستگاه خود را روت کنید و یک رام سفارشی و کرنل دریافت کنید. با درک تمام کارهایی که می توانید برای بهبود عمر باتری گوشی هوشمند خود انجام دهید، شگفت زده خواهید شد.

اگر بتوانید حداقل چند مورد از این نکات آزمایش شده  را دنبال کنید، می توانم به شما اطمینان دهم که عملکرد باتری گوشی هوشمندتان بهبود یافته است.

اگر ترفند یا نکته دیگری می‌دانید که می‌تواند عمر باتری دستگاه‌های اندرویدی را افزایش دهد، در قسمت نظرات مطرح کنید، من مشتاقانه آنها را امتحان میکنم.